Võrdle pakutavaid ärilaene. Leia oma ettevõttele parim.

Ärilaen ettevõttele kiiresti ja mugavalt - laenuotsuse võib saada juba samal päeval!

Võrdle ärilaene

Laenusumma

50 000 €

Laenuperiood

24 aastat
2453 €/kuus
Kuumakse alates
 • ProfileTaotlemine tasuta
 • NotepadTaotlus ei ole siduv
 • CoinsVõite saada pakkumise samal päeval
exclamation
Laenuperiood võib olla 1 kuni 60+ kuud. Näide: Kui laenusumma on 10 000 €, intressimäär 7%, tagastamise tähtaeg 12 kuud ja tasu 0 €, igakuine osamakse 865,27 €, tagastatav summa 10383,24 € ning krediidi kulukuse määr on 7,23% aastas.
exclamation
Laenuperiood võib olla 1 kuni 60+ kuud. Näide: Kui laenusumma on 10 000 €, intressimäär 7%, tagastamise tähtaeg 12 kuud ja tasu 0 €, igakuine osamakse 865,27 €, tagastatav summa 10383,24 € ning krediidi kulukuse määr on 7,23% aastas.

Ärilaen ettevõttele kiiresti ja mugavalt - laenuotsuse võib saada juba samal päeval!

Äris tuleb sageli ette olukordi, kus ettevõtte järgmisele tasemele viimiseks tuleb kasutada välist finantseeringut. Ärilaen on ettevõtetele mõeldud laenutoode, mis aitab äri kasvu kiirendada ja äritegevust laiendada, kui firmal endal rahalised vahendid selleks parasjagu puuduvad.

Soodsama ja parimate tingimustega ärilaenu saamiseks soovitame võrrelda erinevate laenuandjate pakkumisi. 

Sortter abil saad tasuta võrrelda erinevate pankade laenupakkumisi kiirelt ja mugavalt ühes kohas, et valida sinu ärile sobivaim finantsvõimendus. Täida laenutaotlus Internetis kodust lahkumata ja laenuotsused võivad saabuda vaid mõne minutiga. Sortter laenude võrdlemise teenus on lihtne ja kiire.

Ärilaenu finantseerijad

smeGOEstateguru logoCapitalia on alternatiiv pangalaenuleClementer rahastab paindlikel tingimustelEvergreen ärilaen ettevõteteleHoovi ärilaen väikese ja keskmise suurusega ettevõteteleSVEA finantsteenused

Mis on ärilaen?

Rahaliste võimaluste puudumine ei pea sinu ambitsioone ja ideid takistama. Edu kiirendiks tuleb appi ärilaen. See on laen, mis pakub firmadele kapitali nende tegevuse ja investeeringute toetamiseks. 

Pangad pakuvad erinevaid ärilaene, mis on kohandatud vastavalt äri vajadustele ja eesmärkidele. Laenu saavad taotleda nii alustavad firmad kui ka juba tegutsevad ettevõtted. Nagu teistegi laenude puhul on ka ärilaenu jaoks mõistlik küsida pakkumisi erinevatelt laenuandjatelt. Laenude võrdlemine aitab otsustada, millise finantspakkuja laen on sinu ärile soodsaim.

Äriklientidele mõeldud laenud on kõige lihtsam jagada kaheks:

Levinumad ärilaenud on:

 • Stardilaen: Laen alustavale ettevõttele, kui puudub algkapital äri käivitamiseks. Sellist tüüpi laenu taotlemisel on tavaliselt vaja tagatist ja/või käendust.
 • Investeerimislaen: Pikaajaline laen äri arendamiseks ja investeeringuteks – näiteks olemasolevasse põhivarasse, seadmetesse, masinatesse, uute hoonete ehitamiseks või renoveerimiseks. Investeerimislaenu taotlemisel on vajalik tagatis, milleks on enamasti kas kinnisvara või käendus.
 • Arvelduslaen: Lühiajaline laen igapäevaste tegevuskulude katmiseks ja maksetähtaegadest tingitud ebaühtlaste rahavoogude tasandamiseks. Arvelduslaenu summad on tihtipeale väiksemad, kuid laenu taotlemisel on vaja tagatist või käendust.
 • Käibekapitalilaen: Käibevahendite puudujäägi katmiseks või põhivahendite lühiajaliseks finantseerimiseks. Käibekapitalilaenu taotlemisel on vajalik tagatis, milleks on enamasti kinnisvara või era- või juriidilise isiku käendus või KredExi või MES-i käendus.
 • Faktooring: Kui sinu firma käibevarast moodustavad suure osa ostjatelt laekuvad arved, siis faktooring võib olla hea variant sinu ärile. Finantspakkuja rahastab sinu firma poolt esitatud arved, tagades seeläbi sujuvama rahavoo. Lisatagatist ei ole enamasti vaja – tagatiseks on ostu-müügi leping või arve.

Ärilaenu taotlemiseks tuleb täita laenutaotlus mille saab esitada firma omanik või juhatuse liikmed. Peale taotluse esitamist võivad laenuandjad küsida lisadokumente, milleks on majandusaasta aruanne, bilanss ja kasumiaruanne. Alustava firma puhul ka näiteks äriplaan. Positiivse otsuse korral teeb laenuandja laenupakkumise. Kui pakkumine sulle sobib, saad laenulepingu allkirjastada. Tagatise kasutamisel tuleb sõlmida ka tagatisleping. Seejärel kantakse laen ettevõtte kontole.

Võrdle ärilaene Sortteri abil

Milleks ärilaenu kasutada?

Iga laenuga kaasnevad kulud. Ärilaenu taotlemisel tuleb arvesse võtta laenu intressimäära, lepingutasu ja muid kulusid. Intressimäär sõltub laenu summast, tagatise olemasolust ja ettevõtte finantsvõimekusest

Korras finantsseis on laenuandjate jaoks oluline faktor. Seda hindavad pangad tavaliselt ettevõtte majandusaasta aruannete põhjal. Hea finantsvõimekuse puhul pakutakse madalamat intressi. Tavaliselt jäävad intressimäärad vahemikku 4–20%. 

Lepingutasu on tasu, mida laenuandja võtab laenu vormistamise eest. 

Muud kulud võivad olla näiteks konto haldustasu, laenu ennetähtaegse tagastamise tasu, tagatise korral hindamisakt, tagatise kindlustusmaksed. Laenumaksete hilinemisel on laenuandjal õigus küsida viivist. 

Laenuintressi määramisel võivad pangad arvesse võtta ka firma vanust. Kui ettevõtte on tegutsenud vaid mõned aastad ei ole firma panga silmis niivõrd usaldusväärne partner ja intress võib olla kõrgem.

Pankade pakutavad hinnad ja laenutingimused on erinevad. Seega ei tähenda madalaima intressiga laen alati, et tegemist on odavaima ja parima pakkumisega. 

Laenude võrdlemisel tuleb lisaks intressimäärale vaadata üle ka lepingutasud ja muud lisanduvad kulud. Krediidikulukuse määr annab ülevaate sellest, kui kulukaks laen tegelikult osutub, koos kõikide laenuga seotud kuludega. Enne otsuse tegemist tuleb laenutingimused alati hoolikalt läbi lugeda. 

Sortter on suurepärane abimees, kui soovid laene kiiresti võrrelda. Sortter kasutamine on täiesti tasuta. Täida laenutaotlus Internetis, kus iganes sa parasjagu viibid. Erinevate laenude võrdlemine aitab sul laenuvaliku osas teha informeeritud otsuse.

Sortter – sinu usaldusväärne partner laenuvõrdluses!

Ärilaen ettevõttele

Ärilaen on lahenduseks siis kui firma vajab tegevuse laiendamiseks täiendavat kapitali. Ärilaen sobib hästi tegevuse laiendamiseks, investeeringuteks, igapäevaste kulude katmiseks või erinevate projektide rahastamiseks.

Laen firmale on mõeldud igas valdkonnas tegutsevale ettevõttele, kus on soov oma äri kasvatada, kuid käibevahendid seda ei võimalda. Olgu selleks, siis e-poe omanik, kes müüb kontoritoole või suurlinna restorani omanik – laen ettevõttele võib olla just see tõuge, mida sinu äri vajab. Ärilaen sobib nii väikeettevõttele kui ka keskmise suurusega ärile, alles alustavale ettevõtjale kui ka juba pikalt tegutsenud firmale.

Ärilaen võib sobida sinu firmale, kui sul on vaja raha:

 • Seadmete ja masinate ostuks
 • Ootamatute kulutuste ja väljaminekute katmiseks
 • Projektide rahastamiseks
 • Lühiajalise likviidsusvajaduse silumiseks
 • Igapäevase majandustegevuse jaoks

Iga laenuga kaasnevad lisakulud ning pankade laenutingimused on erinevad. Laenude taotlemine ja võrdlemine võib olla aeganõudev, kuid firma juhina peaksid kasutama oma aega kõige olulisemale – firma tegevuse juhtimisele. 

Sortter kaudu saad esitada laenuavalduse lihtsalt vaid mõne minutiga ja seejärel võrrelda erinevate laenupakkujate pakkumisi tasuta. 

Levinud tingimused ärilaenudele:

 • Laenu ettevõttele saab taotleda Eestis registreeritud osaühing või aktsiaselts ja enamasti mitte FIE-d.
 • Laenu taotlemisel tuleb esitada eelmise majandusaasta aruanne, bilanss ja kasumiaruanne.
 • Taotledes stardilaenu ehk laenu alustavale ettevõttele on vaja esitada äriplaan.
 • Ärilaenu saab taotleda tagatiseta või juriidiline isik kinnisvara tagatisel või eraisikust omanike / juhatuse liikmete käenduse alusel.
 • Laenu käendajatel ei tohi olla kehtivaid maksehäireid.
 • Firmal ei tohi olla kehtivat maksuvõlga Maksu- ja Tolliametis.

Ärilaenud on abiks ettevõtete finantseerimisel, võimaldades teostada plaane, laiendada äritegevust või hoopis tagada stabiilne rahavoog. Enne ärilaenu kasuks otsustamist on oluline hoolikalt kaaluda laenutingimusi ning veenduda, et laen vastab ettevõtte vajadustele ja finantsvõimekusele.

Tagatud või tagatiseta ärilaen?

Tagatiseta ärilaen

Tagatiseta ärilaen on laen firmale, mille saamiseks ei ole vaja tagatist. Tagatiseta ärilaenu summad on tihti väiksemad, kuid intressimäär on tavaliselt kõrgem võrreldes laenuga, millel on tagatis. Tagatiseta laenu taotlemise protsess on enamasti kiirem ja tagasimaksetingimused on paindlikumad. Ärilaen ilma tagatiseta sobib mitmesuguseks otstarbeks, sobides nii äri alustamiseks, seadmete või masinate ostuks kui ka suurema äritehingu rahastamiseks.

Tagatisega ärilaen

Tagatisega ärilaen on laen firmale, mille saamiseks tuleb esitada tagatis. Tagatiseks võib olla näiteks kinnisvara, väärtpaberid või käendus. Käendajaks võib olla era- või juriidiline isik. Tagatisega ärilaenu intressimäär on tavaliselt madalam kui tagatiseta ärilaenu intressimäär. Tagatis annab laenuandjale lisakaitse, juhul kui laenu tagasi maksta ei suudeta.

Ärilaenu refinantseerimine

Ärilaenu refinantseerimine on protsess, mille käigus asendatakse üks või mitu olemasolevat laenu uue soodsama laenuga. Laenu refinantseerimisel jääb võlasumma samaks, kuid laenutingimused muutuvad soodsamaks. Firma igakuised kulud vähenevad ja kasumlikkus suureneb, sest raha jääb rohkem kätte.

Isegi kui laenu intress väheneb refinatseerimisel mõne protsendi võrra, võib see tegelikkuses tähendada aastas mitme tuhande euro säästmist. Refinantseerimise käigus on võimalik laenu perioodi pikendada, lisada täiendavaid tagatisi või vabastada olemasolevat tagatist. Lisaks sellele võib tagatise väärtus olla ajas kasvanud, mis tähendab, et sama hüpoteegi vastu on võimalik saada lisa laenuraha või odavam intress. 

Kui ettevõttel on mitu laenu, siis refinantseerimise käigus ühendatakse olemasolevad laenud üheks laenuks, mis tähendab igakuiseid laenumaksed ainult ühele laenuandjale. Nii säästad laenukuludelt ja laene on lihtsam hallata.

Põhjused, miks ärilaenu refinantseerida:

 • Madalamad intressimäärad – Refinantseerimine võimaldab saada madalama intressimääraga laenu.
 • Paindlikumad tagasimaksetingimused – Laenu refinantseerimisel on võimalik laenu perioodi pikendada, mis tähendab väiksemat igakuist laenumakset. 
 • Suurem laenusumma – Ärilaenu refinantseerimine võib anda võimaluse suuremale laenusummale, mida saab kasutada uute investeeringute tarbeks. 
 • Säästa laenukuludelt – Üks laen = ühe laenuga seotud kulud.
 • Selgus rahaasjades – Rahaasjadel on kergem silma peal hoida, kui tasuda on vaid üks laen ühe laenupakkuja juures.

Parima refinantseerimislaenu leiad erinevaid laenupakkumisi võrreldes. Madalaim intressimäär ei pruugi alati olla parim valik. Laenu võtmisel tuleb arvesse võtta ka laenuga kaasnevaid muid kulusid. Loe ärilaenu tasudest ja kuludest täpsemalt siit. (klikates sõnale siit läheb ärilaenu tasud ja kulud peale)

Sortter abil on refinantseerimislaenu taotlemine, laenupakkumiste saamine ning laenude võrdlus tasuta. Soovitame alati valida soodsaima laenu, kuid lõpliku valiku teed sina.

Laenude võrdlemine:

Täida taotlus internetis

Täida taotlus internetis

Võrdle laene

Võrdle laene

Vali endale kõige sobivam laen

Vali endale kõige sobivam laen

Raha laekub sinu kontole

Raha laekub sinu kontole

Sortter aitab võrrelda ärilaene

Sortter on abiks ettevõtjale ärilaenude võrdlemisel ning otsuste langetamisel. Laenu taotlemine eraldi igas pangas ja saadud pakkumiste võrdlemine võib olla üpriski ajamahukas. Kuid alati on mõistlik küsida laenupakkumised erinevatest pankadest, et säästa raha ja leida parimate tingimustega ärilaen. 

Sortter abil on laenude võrdlemise lihtne, sest ühe taotlusega saad erinevate pankade laenuotsused ning tingimused vaid mõne minutiga. Sortter laenude võrdlemise teenus on tasuta. Laenupakkumiste küsimine ei kohusta laenulepingut sõlmima. 

Meie laenude võrdlusteenus teeb parima laenu leidmise lihtsaks, kuna kõik ärilaenuga seotud kulud on laenupakkumistes välja toodud.

Iga laenupakkumine sisaldab järgmiseid detaile:

 • Laenusumma: millises summas saab pank laenu anda
 • Laenuperiood: laenuperiood ja tagasimaksete arv
 • Igakuine osamakse: igakuine laenu tagasimakse
 • Aastane intress: laenu nominaalne intressimäär
 • Lepingutasu: tasu laenu vormistamise eest
 • Konto haldustasu: igakuine panga laenuhaldustasu
 • Krediidi kulukuse määr: laenu tegelik kogukulu aastas, mis sisaldab kõiki laenukulusid 
 • Tagasimaksete summa: laenusumma ja laenukulude kogusumma

Kasutades Sortter’it laenude võrdlemiseks tuleb sisestada laenusumma ja laenuperiood ning seejärel esitada taotlus, misjärel saadame sulle kõikide võrdluses olnud pankade laenuotsused. Üldjuhul kulub selleks vaid mõni minut. 

Kui laenuotsused on olemas, võta rahulikult aega, et tutvuda erinevate laenuandjate pakutavate laenupakkumiste ja -tingimustega. Vali parim laen välja ja allkirjasta laenuleping turvaliselt oma internetipangas. 

Laenulepingu sõlmidakse sinu ja sinu valitud laenuandja vahel. Peale lepingu allkirjastamist kannab laenuandja raha sinu kontole. Laenu tagasimaksmine toimub laenu andnud pangale või finantsasutusele. 

Loodame, et saame aidata sul leida soodsaima hinnaga laenu!

promo box image

Otsid soodsat ärilaenu?

Ärilaenude võrdlus tasuta!

Laenuperiood võib olla 1 kuni 60+ kuud. Näide: Kui laenusumma on 10 000 €, intressimäär 7%, tagastamise tähtaeg 12 kuud ja tasu 0 €, igakuine osamakse 865,27 €, tagastatav summa 10383,24 € ning krediidi kulukuse määr on 7,23% aastas.