Krediidikulukuse määr – usaldusväärne viis laenude võrdlemiseks

Kas oled võrrelnud laene, kuid ei tea, milline laen oleks parim ja odavaim? Kuna laenuintressidele võivad laenu võtmisel lisanduda veel erinevad tasud, siis tuleb alati vaadata laenu kogumaksumust, mida näitab krediidikulukuse määr.

 Krediidikulukuse määr näitab laenu või krediidi kogumaksumust. Krediidikulukuse määr sisaldab intresse ja kulusid, milleks võivad olla nominaalintressid, konto avamise tasud, menetlustasud, kuutasud, kontohaldustasud ja arveldustasud.

Krediidikulukuse määr on mõistlik võtta aluseks laenude võrdlemisel, sest see näitab, kui palju laenuvõtmine tegelikult kokku maksab. Laenuvõrdlusplatvorm Sortter võrdleb laene alati krediidikulukuse määra järgi – nii saad veenduda, et soodsana näiv laenupakkumine ongi tõesti soodne.

Mida krediidikulukuse määr tähendab?

Laenuturul võib ka väike tähtaegade või numbrite erinevus tähendada sadu eurosid lisamakseid aastas. Seetõttu tuleb laenu ja krediidiga seotud mõistetega kursis olla juba laenutaotlemise alguses. Üks olulisemaid termineid on krediidikulukuse määr.

Krediidikulukuse määr ütleb laenu kogumaksumuse ehk kui palju koguneb laenult intressikulusid ja muid laenumakseid aastas laenusumma suhtes.

Mida madalam on krediidikulukuse määr, seda soodsam on laen sulle. Seetõttu on laenude võrdlemisel kõige mõistlikum vaadata krediidikulukuse määra.

Mida krediidikulukuse määr sisaldab?

Krediidikulukuse määr sisaldab kõiki laenukulusid.

Need kulud võivad olla näiteks:

 • intress
 • lepingutasu
 • konto avamise tasud
 • menetlustasud
 • igakuised maksed
 • kontohaldustasud
 • arveldustasud

Euroopa Liidu direktiiv ja tarbijakaitseseadus nõuavad, et finantsasutused märgiksid oma laenupakkumises selgelt krediidikulukuse määra. Kui see on märgitud väikse tekstina või on ebaselge, võib see jääda inimesele märkamatuks.

Sortteris usume, et väikeses kirjas tekst ja rahaasjad ei käi kokku. Kui kasutad laenude võrdlemiseks Sortteri laenuvõrdlusplatvormi, näed selgelt iga laenu intressimäärasid, kogukulusid ja muid olulisi tingimusi.

Kuidas leida laenu krediidikulukuse määr ja laenu kogumaksumus?

Kui soovid teada oma praeguse laenu krediidikulukuse määra, siis kasuta selleks tasuta Sortteri laenukalkulaatorit. Samuti annab kalkulaator sulle teada, mis on sinu intresside ja muude kulude osakaal laenust.

Esmalt vali kalkulaatorist laenusumma, laenu tähtaeg ja intressimäär. Kui laenuga kaasnevad näiteks lepingutasu, konto avamise või haldustasu, siis sisesta kalkulaatorisse ka need summad. Kui laenul lisakulusid ei ole (mida esineb pigem harva), siis sisesta 0.

Krediidikulukuse määra näed allolevas tabelis. Graafikul kuvatakse esmalt sinu laenu kogukulud ning seejärel jaotatakse need eraldi intressikuludeks ja muudeks kuludeks. Samuti arvutab kalkulaator sinu eest välja igakuiste osamakse suuruse ja osamaksete arvu.

 Kui sa ei ole rahul sellega, kui palju laenu eest maksad, saad Sortteri tasuta võrdlusteenusega alati oma praegusele laenule uue pakkumise võtta.

Kõige madalama intressimääraga laen ei ole alati kõige odavam laen

Madal intressimäär võib tähendada soodsat laenu, kuid see ei pruugi nii olla. Nominaalne intressimäär üksinda ei ütle laenu maksumuse kohta kogu tõde. Laenupakkumiste võrdlemisel tuleks lisaks intressimäärale tähelepanu pöörata pakutavale laenusummale, laenuperioodile ja krediidikulukuse määrale.

Valides laenu krediidikulukuse määra järgi, võid olla kindel, et saad kõige soodsama laenu. Sel juhul ei maksa sa tarbetuid intresse ega menetlustasusid. Kõige olulisem põhjus, miks laene võrrelda, on rahaline kokkuhoid.

Ettevaatlik tasuks olla ka mõistega aastane intressimäär. Eriti väiksemate laenude puhul võivad mõistlikuna tunduvad kuumaksed tõsta laenu kogumaksumust oluliselt kõrgemaks.

On üsna tavaline, et tarbimislaenu krediidikulukuse määr võib olla suurusjärgus 20 protsenti või isegi rohkem. Seetõttu tasub laenude krediidkulukuse määrasid omavahel võrrelda ja valida kõige madalama määraga laen

Kuidas laenutaotlemise protsess Sortteris käib?

Täida taotlus internetis

Täida taotlus internetis

Võrdle laene

Võrdle laene

Vali endale kõige sobivam laen

Vali endale kõige sobivam laen

Raha laekub sinu kontole

Raha laekub sinu kontole

Krediidkulukuse määr näitab laenu tegelikku maksumust

Krediidikulukuse määr näitab laenu kogumaksumust, st kui palju peab aastas laenult intressi ja muid kulusid tasuma. Kogukulude hulka kuuluvad nii nominaalintressid, lepingutasud, konto avamistasud, menetlustasud, kuutasud, kontohaldustasud, arveldustasud ja muud tasud.

Krediidikulukuse määr võib muutuda näiteks siis, kui maksad laenu tagasi oodatust kiiremini või kui muutub igakuiselt tagastatav laenusumma.

Parim viis tarbetute laenumaksete vältimiseks on küsida laenupakkumisi erinevatelt finantsettevõtetelt ja neid omavahel võrrelda. Seda saab mugavalt teha Sortteri kodulehel, kust saad tasuta laenupakkumisi kümnetelt pankadelt ja finantsasutustelt. Laenupakkumiste võtmine ei kohusta sind millekski. Sortter võrdleb laene alati krediidikulukuse määra järgi, et saaksid endale valida kõige soodsama pakkumise.

Leia laenude krediidikulukuse määr võrreldes laenupakkumisi Sortteri abiga

Sortteri laenuvõrdlus paneb laenupakkumised sinu jaoks krediidikulukuse määra alusel järjekorda alustades soodsamast ja lõpetades kallimaga. Kui võrdled Sortteri abiga laenupakkumisi, näed selgelt iga pakkumise intressimäärasid ja kogukulusid – sealhulgas krediidikulukuse määra.

Krediidikulukuse määr näitab laenu aastaseid kogukulusid ja on laenude võrdlemisel heaks kriteeriumiks, kui soovid leida soodsaimat laenu. Laenupakkumise saamiseks täida laenutaotlus Sortteri kodulehel vähem kui 5 minutiga ja saad koheselt esimesed laenupakkumised, mida võrdlema hakata. Laenude võrdlemine on Sortteri vahendusel lihtne – laenupakkumised on esitatud arusaadavas formaadis ning kõik laenukulud on selgelt eraldatud. Sortter otsib teile personaalsed laenupakkumised kõigilt oma partneritelt, misjärel saate laenupakkumisi võrrelda ja enda jaoks parima välja valida. Laenu krediidikulukuse määr, mille põhjal otsust teha, on kõikides pakkumistes selgelt välja toodud.

Võrdle laenupakkumisi Sortteri abiga – otsime sulle kõige soodsama laenu kümnetest pankadest ja finantsasutustest.

Võrdle ärilaenu pakkumisi

Korduma kippuvad küsimused krediidikulukuse määra kohta

 • Krediidikulukuse määr sisaldab laenu või krediidi kogukulusid, näiteks nominaalintress, lepingutasu, konto avamise tasud, menetlustasud, kuutasud, kontohaldustasud, arveldustasud või muud sarnased tasud.

 • Krediidikulukuse määra kasutatakse erinevates laenudes ja krediitkaartidega arveldamise puhul.

 • Valides laenu krediidikulukuse määra järgi, võid olla kindel, et saad kõige soodsama laenu. Sel juhul ei maksa sa tarbetuid intresse ega muid lisatasusid.

 • Madal intressimäär võib muuta laenu soodsaks, kuid see ei pruugi alati nii olla, sest arvestada tuleb ka erinevaid lisatasusid. Nominaalne intressimäär ei kajasta laenu kogukulusid, sest see ei sisalda teenustasusid, kuutasusid, kontohaldustasusid ega muid sarnaseid lisatasusid, mis laenuvõtmisega kaasnevad.

  Krediidikulukuse määr arvestab kõiki laenukulusid, seega võid olla kindel, et madalaima krediidikulukuse määraga laen on sinu jaoks soodsaim.

 • Jah, saab, näiteks siis, kui maksad laenu tagasi oodatust kiiremini või kui muutub igakuiselt tagastatav laenusumma.

Laenuperiood võib olla 1 kuni 60+ kuud. Näide: Kui laenusumma on 10 000 €, intressimäär 7%, tagastamise tähtaeg 12 kuud ja tasu 0 €, igakuine osamakse 865,27 €, tagastatav summa 10383,24 € ning krediidi kulukuse määr on 7,23% aastas.