Miks kasutada laenude võrdlust

Elus võib vahel tekkida olukordi, kus on korraga vaja kasutada suuremat summat raha. Kui sul puudub piisav kapital või sa ei soovi kasutada kõiki sääste oma pangakontol, võid taotleda laenu.

Laenude võtmine on oluline samm ning seda tuleks teha läbimõeldult ja kiirustamata. Enamasti kaasneb laenuga pikaajaline finantskohustus, mis võib mõjutada sinu igapäevaelu ja tulevikuplaane. Seetõttu on äärmiselt oluline teha kaalutletud otsus ning võrrelda erinevaid laenupakkumisi enne lõpliku otsuse langetamist.

Kuidas leida kõige soodsam laen? Saada laenuavaldus vähemalt kolmele finantsettevõttele. Laene võrreldes leiad soodsaima lahenduse oma vajadustele ja võimalustele ning raha jääb rohkem kätte. Selleks võib kasutada näiteks laenude võrdlemise teenust, mis annab hea ülevaate erinevate finantsasutuste tingimustest ning laenu kuludest. Suurema laenusumma puhul võib laene põhjalikult võrreldes olla kokkuhoid märkimisväärne.

Kuidas laene võrrelda:

Täida taotlus internetis

Täida taotlus internetis

Võrdle laene

Võrdle laene

Vali endale kõige sobivam laen

Vali endale kõige sobivam laen

Raha laekub sinu kontole

Raha laekub sinu kontole

Milliseid on erinevad laenuliigid?

Eestis pakuvad laene pangad ja teised finantsettevõtted. Laenutooteid on mitme erineva otstarbega ja erinevateks olukordadeks. Laene pakutakse nii era- kui äriklientidele.

Enne laenu taotlemist on oluline mõista erinevate laenuliikide olemust ja omadusi. Siin on mõned levinumad laenuliigid:

Väikelaen

Väikelaen on mõeldud ootamatute kulutuste katmiseks, väiksemate ostude tegemiseks või lühiajaliste finantsprobleemide lahendamiseks. Väikelaen on üsna mitmekülgne laenutoode ja määratle kindlalt, milleks laenu kasutada võib. Laenu saab kasutada näiteks kodus remondi tegemiseks, uue teleri ostuks või reisi eest tasumiseks. Taotlemiseks ei ole vaja tagatist. Väikelaenude summad varieeruvad mõnest sajast eurost kuni 25000 euroni ning tagasimaksetähtaeg on mõni kuu kuni 120 kuud.

Kiirlaen

Kiirlaen on lühiajaline laen. Nagu nimigi ütleb on tegemist kiire laenuga. Taotlemine on lihtne ning laenuotsus ja väljamakse toimub kiiresti. Seda tüüpi laen sobib hädaolukordadeks või ootamatuteks väljaminekuteks, kui pangakontol ei ole piisavalt raha. Pangad tavaliselt kiirlaene ei paku, kuid kiirlaen on sarnane laenutoode väikelaenule, kuna need võimaldavad laenata väiksemaid summasid ilma tagatiseta või käendajata. Laenusummad algavad mõnest sajast eurost ja küündivad kuni 25000 euroni. Tagasimakseperiood on enamasti lühike, keskmiselt kuni 60 kuud,. Olenevalt laenuandjast võib olla ka võimalik valida pikem tagasimaksetähtaeg.

Autolaen

Autolaen aitab sul finantseerida auto või mõne muu sõiduki, näiteks ATV või mootorpaadi ostu. Laenu võib kasutada ka sõiduki remontimiseks. Autolaenu tagatiseks on auto. Minimaalne laenusumma algab mõnest sajast eurost ja maksimaalne laenusumma on kuni 30000 eurot. Tagasimakseperiood on tavaliselt 6120 kuud. Autolaenu puhul ei ole vaja teha sissemakset. Erinevalt autoliisingust on kaskokindlustus autolaenu korral vabatahtlik.

Refinantseerimislaen

Refinantseerimislaen võimaldab sul asendada vana laenu uue paremate tingimustega laenu vastu. Refinantseerimise käigus võib ühendada ka kaks või rohkem olemasolevat laenu üheks laenuks. Refinantseerimislaenu plussiks on sageli intressimäära vähenemine, sest laenujääk on ajaga vähenenud. Lisaks, kui oled laenu kohusetundlikult maksnud, oled laenuandja silmis usaldusväärne klient. Isegi väike intressimäära langus võib oluliselt vähendada laenudega seotud kulusid.

Refinantseerimislaen aitab hoida raha kokku, kuna tasud halduskulusid vaid ühe laenu pealt. Pluss, laenude tagasi maksmise muutub lihtsamaks. Üks laen = üks igakuine makse. Nii võid kindel olla, et mõni laenumakse ei unune ja väldid viivise maksmist.

Ärilaen

Ärilaen on ettevõtjale mõeldud laen, mida saab kasutada äri alustamiseks, äritegevuse laiendamiseks, igapäevakuludeks või muudeks ärivajadusteks. Ettevõtte laen sobib näiteks uue tootmishoone ehitamiseks, uute projektide käivitamiseks või seadmete ostuks. Laenu firmale saab taotleda nii tagatisega kui ka tagatiseta. Tagatiseks võib olla kinnisvara või ettevõtte omanike või juhatuse liikmete käendus.

Tagatiseta ärilaenu summad on väiksemad. Laenusummad on tavaliselt vahemikus 1000–50000 eurot, võrreldes tagatisega ettevõtte laenuga. Tagatisega ärilaen on tavaliselt pikemaajalisem laen (5–20 aastat) ja laenusumma on suurem – kuni 30 miljonit. Ärilaenu taotlemiseks tuleb esitada eelmise majandusaasta aruanne, viimase 6 kuu konto väljavõte, bilanss või äriplaan.

Laen firmale on lisakapital, mis aitab sinu ettevõttel kasvada ja jõuda järgmisele tasemele.

Faktooring

Faktooring ehk arve müük võimaldab ettevõttel müüa oma tasumata arved finantsettevõttele, kes arve eest tasub. Arvete müümise peamine eelis seisneb selles, et ettevõte ei pea ootama, kuni ostja arve eest maksab, vaid saab raha kiiresti taas äritegevusse suunata.

Faktooring aitab parandada firma rahavoogusid ja vähendab makseviivitusi. Makse hilinemise korral tegeleb laenuandja kliendiga ise. Finantseerida saab nii üksikuid arveid kui ka mitu arvet korraga. Faktooringuga kaasneb teenustasu, mis on tavaliselt alates 1% arve summast.

Kuidas leida parim pakkumine

Enne laenu taotlemist on oluline läbi mõelda oma vajadused ning teha kindlaks, millist tüüpi laen sulle kõige paremini sobib. Kas vajad väikelaenu, autolaenu või äkki ärilaenu? Kas taotled laenu eraisikuna või ettevõtte jaoks? Mis summas laenu soovid? Kui pika perioodi peale laenu võtad? Kas sul on olemas tagatis või taotled laenu tagatiseta? Need on olulised küsimused, mille peale peaksid enne laenu võtmist põhjalikult mõtlema.

Laenude võrdlemine iseseisvalt

Laenude võrdlemine võib olla aeganõudev ning tülikas, kui teed seda iseseisvalt. Esiteks tuleb igale finantsettevõttele esitada eraldi laenutaotlus ning seejärel pakkumisi ükshaaval kõrvutama. Laenude võrdlemisel tuleks üle vaadata pakutavad intressimäärad, laenuga kaasnevad lisakulud, tagasimaksegraafik ja muud olulised tingimused. Pead olema nagu analüütik – sul on palju andmeid ja pead neid analüüsima ning iseseisvalt valiku tegema.

Laenude võrdlemine automaatselt

Sortter pakub laenude võrdlemise teenust, mis teeb kogu protsessi lihtsaks. Sortteri abil saad kiiresti ja mugavalt võrrelda erinevaid laenupakkumisi ning valida endale parim lahendus. Sortteri kasutamine on täiesti tasuta.

Laenude võrdlemiseks Sortteri abil täida avaldus internetis ning seda kasvõi kodust lahkumata. Sisesta enda kontaktandmed, soovitud laenusumma ja soovitud tagasimakseperiood. Saadame laenutaotluse automaatselt meie partneritele ehk saadame sinu taotluse rohkem kui 20-le erinevale pangale ja finantsettevõttele.

Esimesed laenupakkumised saabuvad juba mõne minuti jooksul. Pakkumistes on selgelt välja toodud laenusumma, laenu tähtaeg, nominaalintress, igakuine osamakse, laenu lisakulud ja aastane krediidikulukuse määr.

Võrdleme laene krediidi kulukuse määra ehk laenu aastase kogukulu alusel, mille järgi seame pakkumised taskukohasuse järjekorda. Nii leiad lihtsalt ja kiiresti soodsaima laenu vajaliku ostu jaoks.

Pakkumiste võrdlemine ei kohusta sind pakkumist vastu võtma.

Kuidas näeb välja laenude võrdlemine Sortteri abil?

 1. Täida laenutaotlus Sortteri kodulehel.
 2. Laenupakkumised saabuvad juba mõne minuti jooksul.
 3. Võrdle pakkumisi ja vali endale sobivaim laen.
 4. Sõlmi laenuleping finantsettevõttega ja raha kantakse sinu kontole.

Sortter on loodud just selleks, et laenude võrdlemine oleks lihtne ning igaüks saaks valida parima pakkumise. Sortteri laenude võrdlemise teenus aitab säästa aega ja raha. Teenuse kasutamine on tasuta. Sa ei pea enda aega kulutama sellele, et saata laenutaotlused kõikidele finantsettevõtetele eraldi. Sortter teeb seda sinu eest ning pead täitma vaid ühe avalduse.

Võrdle ärilaenu pakkumisi

Enne laenupakkumise aktsepteerimist võrdle pakkumisi

Ära kiirusta laenupakkumise aktsepteerimisega. Kõigepealt võrdle rahulikult erinevaid pakkumisi ning veendu, et oled saanud laenu parimate võimalike tingimustega. Isegi, kui sinu enda pank pakub soodsat laenu, tasub alati võrrelda ka teiste finantsasutuste pakkumisi. Pangad võivad uute klientide meelitamiseks teha erilisi soodustusi ning seetõttu võid leida veelgi parema pakkumise.

Laenude võrdlemisel tuleb lisaks intressimäärale hinnata ka lepingutasu ja ka muid lisanduvaid kulusid. Krediidi kulukuse määr (KKM) annab ülevaate laenu tegelikest kuludest. KKM sisaldab kõiki laenuga seotud kulusid ühe aasta jooksul.

Mistõttu ei pruugi 0% intressiga laen olla alati soodsam valik võrreldes kõrgema intressimääraga laenuga. Sellistel laenudel kaasnevad tavaliselt kõrgemad täiendavad kulud ja laenu tegelik maksumus võib tulla oluliselt suurem. Seega on oluline hoolikalt analüüsida kõiki laenu tingimusi ja tasusid enne otsuse langetamist.

KKK laenude võrdlemine

 • Jah, Sortteri pakutav laenude võrdlemise teenus on täiesti tasuta nii era- kui äriklientidele.

 • Sortter teeb koostööd paljude pankade ja finantsasutustega. Laenu saad kasutada endale vajalikul otstarbel. Oletame, et teed kodus köögis remonti ja tahad osta uue köögimööbli. Järelikult võiks sulle sobida väikelaen. Sortteri kaudu saab taotleda erinevaid eraisiku laene kui ka laenu firmale.

  Sortteri eesmärgiks on aidata sul leida soodsaim laenupakkumine. Täida avaldus Sortteri kodulehel ja saad pakkumised erinevatelt finantsettevõtetelt, mille seast saad valida endale sobivaima pakkumise. Valime oma partnereid hoolikalt ning näitame kõiki laenutingimusi ja -kulusid selgelt ning läbipaistvalt.

 • Kasutades laenude võrdlemiseks Sortterit, saabuvad laenupakkumised sinu meiliaadressile juba mõne minuti jooksul peale avalduse esitamist. Järjestame pakkumised alates odavamast laenust, et oleks selgelt aru saada, milline on soodsaim laen.

  Soovitame alati valida odavaima laenu, kuid lõpliku otsuse teed sina. Laenude võrdlemine ei kohusta laenulepingut sõlmima.

 • Jah, Sortteriga saab lisaks erakliendi laenudele võrrelda ka äriklientidele mõeldud laenupakkumisi, aidates firmadel leida parimate tingimustega ärilaen oma firma arendamiseks.

Sortter aitab võrrelda laene

Laenu taotledes soovitame alati küsida laenupakkumised mitmelt erinevalt laenuandjalt, et leiaksid kõige soodsama pakkumise. See võib olla aga pikk ja tüütu protsess. Aga see ei pea keeruline olema!

Sortter on abiks nii eraisikule kui ettevõtjale laenude võrdlemisel ja otsuste langetamisel.

Sortter saadab sinu laenutaotluse erinevatele finantsettevõtetele ja teeb aeganõudva laenude võrdluse sinu eest. Sortteri kasutamine on tasuta.

Sortter – sinu usaldusväärne partner laenude võrdlemisel!

Laenuperiood võib olla 1 kuni 60+ kuud. Näide: Kui laenusumma on 10 000 €, intressimäär 7%, tagastamise tähtaeg 12 kuud ja tasu 0 €, igakuine osamakse 865,27 €, tagastatav summa 10383,24 € ning krediidi kulukuse määr on 7,23% aastas.