Capitalia - kapital kasvavatele ettevõtetele

Capitalia ärilaen on mõeldud investeeringute ja käibekapitali finatseerimiseks. Capitalia laen on hea alternatiiv ettevõtetele, kui pangalaenu pole võimalik võtta.


Ärilaenu kalkulaator – alustage ärilaenude võrdlemisega siit

Laenusumma

50 000 €

Laenuperiood

24 kuud
2289 €

Kuumakse alates

 • ProfileTaotlemine tasuta
 • NotepadTaotlus ei ole siduv
 • CoinsVõite saada pakkumise samal päeval
Laenuperiood võib olla 1 kuni 60+ kuud. Näide: Kui laenusumma on 10 000 €, intressimäär 7%, tagastamise tähtaeg 12 kuud ja tasu 0 €, igakuine osamakse 865,27 €, tagastatav summa 10383,24 € ning krediidi kulukuse määr on 7,23% aastas.

Capitalia on 2007. aastal Lätis asutatud finantsettevõte, mis aitab väikese ja keskmise suurusega ettevõtetel oma äri kasvatada ja eesmärke saavutada. Capitalia on rahastanud enam kui 5000 ettevõtet üle 100 miljoni euroga. Capitalia tegutseb Lätis, Leedus ja alates 2016. aastast Eestis. Koos Capitaliaga saavad ka investorid Capitalia ühisrahastusplatvormi kaudu ettevõtteid toetada ja rahastada.

Capitalia ärilaen

Capitalia ärilaen on mõeldud investeeringute ja käibekapitali finatseerimiseks. Ettevõte on spetsialiseerunud väikeste ja keskmise suuruse ettevõtete rahastamisele. Capitalia laen on hea alternatiiv ettevõtetele, kui pangalaenu pole võimalik võtta või sobib ka suurepäraselt pangalaenu täienduseks.

Capitalia maksimaalne laenusumma on 2 000 000 eurot, intressimäär algab 6%-st ja tagasimakse periood on 3–36 kuud

Capitalia laen on suurepärane lahendus, kui kapitali on vaja kiiresti. Laenu taotlemise protsess on pankadega võrreldes lihtsam ja kiirem, sest Capitalia keskendub just väiksemate äride rahastamisele. Ka nõutavate dokumentide hulk on väiksem. 

Capitalia finantseeringu piirangud:

 • Ettevõte peab olema tegutsenud vähemalt aasta. Tavaliselt on Capitalia klientideks firmad, kes on olnud aktiivsed keskmiselt 4 aastat.
 • Ettevõtte igakuine käive võiks olla vähemalt 10 000 eurot. Capitalia klientide keskmine aastane käive ületab tavaliselt 500 000 eurot.
 • Maksuvõlgnevuse korral ei tohi ettevõtte maksuvõlg olla suurem kui ühe kuu käive.

Kuidas käib ärilaenude võrdlemine

Täida taotlus internetis

Täida taotlus internetis

Võrdle laene

Võrdle laene

Vali endale kõige sobivam laen

Vali endale kõige sobivam laen

Raha laekub sinu kontole

Raha laekub sinu kontole

Milleks ärilaenu kasutada

Capitalia aitab väikestel ja keskmise suurusega Balti riikide ettevõtetel nende ambitsioone ja unistusi ellu viia ning äri laiendada. 

Capitalia ärilaenu sobib kasutada mitmesugustel eesmärkidel, näiteks:

 • Käibe suurendamiseks
 • Rahavoogude parandamiseks
 • Jooksvate või ootamatute kulude katteks
 • Hoone renoveerimiseks

Uute turgude vallutamiseks

Capitalia laen ettevõttele sobib pea kõikides tegevusvaldkondades tegutsevatele firmadele. Capitalia on enam kui 15 tegutsemisaasta vältel finantseerinud rohkem kui 5000 firmat.


Mõned näited Capitalia klientidest ja ärilaenu kasutusviisidest:

 • Läti optikapood Take a look kasutas Capitalia ärilaenu ettevõtte kasvatamiseks ja ning avas uue prillipoe Riias.
 • LYL kaubamärgi all tuntud ettevõtte Pharm & Med soetas rahastuse abil uusi tooteid ja suurendas eksporti.
 • Eesti firma Ventus Roasting tegevusalaks on kohviubade röstimine, pakendamine ja müük. Capitalia aitas ettevõttel osta röstimiseks uued seadmed.
 • Peruza, kalatöötlemisseadmete tootja, kasutas finantseeringut suure tellimuse täitmiseks.

Capitalia lisakapitali abil saab teha investeeringuid, mis aitavad ettevõttel kiiremini kasvada.

Vaata pakutavaid ärilaene

Capitalia teised teenused

Capitalia on pühendunud Balti riikides asuvate ettevõtete finantseerimisele ja pakub alates 2007. aastast mitmeid erinevaid finantsteenuseid, mis toetavad ettevõtete kasvu ning arengut.

Laen

Capitalia laen sobib põhivara investeeringute ja käibekapitali rahastamiseks. See sobib hästi olukordades, kus kapitali on vaja kiirelt ja lühikeseks ajaks. Capitalia laen on kergemini kättesaadavam kui pangalaen ning seda võib kasutada pangalaenu asenduseks või täienduseks.

Capitalia laen:

 • Maksimaalne laenusumma 2 000 000 eurot
 • Intress alates 6% aastas
 • Tagasimakseperiood 3 kuni 36 kuud
 • Laenule kuni 50 000 eurot ei ole tavaliselt vaja tagatist
 • Annuiteetgraafik või ühekordne makse laenuperioodi lõpus

Capitalia keskmine väljastatud laenusumma on 100 000 eurot ja keskmine laenuperiood on 14 kuud.

Arve müük ehk faktooring

Faktooring ehk arve müük võimaldab ettevõttel müüa oma kaupade või teenuste eest tasumata arved või firmale väljastatud arved finantsettevõttele. Tihti võib arve maksetähtaeg olla kaugel. Arve müümise eeliseks on see, et ettevõte ei pea ootama kuni ostja arve eest maksab. Finantseerija tasub arve kohe. Sinu ettevõte saab raha koheselt uuesti käibele võtta, et näiteks töötajatele palka maksta või tootmist jätkata. Ostja tasub arve otse finantsettevõttele.

Capitalia faktooring ehk arve müük:

 • Maksimaalne arvete summa kuni 200 000 eurot
 • Teenustasu 30 päeva kohta alates 1,5%
 • Arvete tähtaeg 15 kuni 90 päeva
 • Väljamakse kuni 100% arve summast
 • Taotlemisel on vajalik bilanss ja pangakonto väljavõte

Capitalia ostab rohkem kui 100 arvet iga nädal. Keskmine Capitaliale müüdud arvete tähtaeg on 45 päeva.

Investeerimislaen

Investeerimislaenu puhul suunatakse kapital kõrgema riskitasemega tehingusse, eriti alustavatesse või varajases arengujärgus ettevõtetesse, kuna äri edukus ei ole garanteeritud. Seda tüüpi laenu nimetatakse ka riskikapitaliks. Riskikapitali puhul investeeritakse ettevõtte aktsiakapitali ning sellega omandatakse osalus ettevõttes. Fikseeritud intressimäär puudub, sest investorid saavad kasu tulevikus, kui nad müüvad ettevõtte aktsiaid. Tavaliselt soovivad riskikapitalifondid investeeringust väljuda 3-5 aasta jooksul.

Investeerimislaenu saab kasutada näiteks suuremate projektide rahastamiseks, hoonete laiendamiseks, uue tootega turule tulemiseks, kaasomanike osaluse välja ostmiseks või konkurendi ettevõtte välja ostmiseks. Riskikapitali kaasamine toetab ettevõtte liikumist järgmisesse arenguetappi.

Capitalia investeerimislaen:

 • Laenusumma 100 000 kuni 500 000 eurot
 • Laenu tähtaeg 3 kuni 5 aastat
 • Osalus ettevõttes, mis on tavaliselt 10-49% ettevõttest
 • Laenu intressi- ja põhiosa makseid ei ole

Investeerimislaenu laenuprotsess on pikem, kuni 3 kuud, kuna ettevõttele tehakse põhjalik finantsanalüüs. Selleks on vaja ülevaadet firma äri- ning tegevusplaanist, finantsidest, juhtkonnast ja turuolukorrast üldiselt.

Klienditeenindus

Capitaliaga saab ühendust võtta tööpäevadel 09.00–18.00 telefoni, e-posti või vestlusroboti kaudu Capitalia kodulehel.

Telefon: +372 881 0880

E-post: info@capitalia.com

Võrdle pakutavaid ärilaene

KKK Capitalia ärilaen

 • Capitalia ärilaenu intress algab 6%-st aastas ja tagasimakse tähtaeg on 3-36 kuud. Intressimäär ja laenu tingimused sõltuvad ettevõtte krediidivõimekusest, mille hindamiseks tehakse ettevõttele põhjalik analüüs. Korduvatel klientidel on võimalik hea koostöö puhul saada soodsamad laenutingimused. 

 • Laenutaotluse läbivaatamisega ei kaasne täiendavaid kulusid. Taotluse hindamise kulud tasub Capitalia, olenemata sellest, kas laenutaotlus rahuldatakse või mitte. Laenulepingu sõlmimisel tuleb kliendil tasuda lepingutasu ning notariaalsed kulud (tagatisega laenu korral).

 • Tavaliselt üks kuu pärast laenu väljastamist. Erijuhtudel saab teha ettevõttele kohandatud maksegraafiku, näiteks ainult intressimaksetega esimestel kuudel.

 • Faktooringu kasutamisel paraneb ettevõtte likviidsus, sest ettevõtte käibevarade ringlus kiireneb. Arve müük sobib hästi ettevõtetele, kellel ei ole näiteks võimalik võtta laenu, kuna puudub tagatis.

 • Riskikapital täiendab pankade pakutavaid finantstooteid, kuid ei asenda neid. Sageli aitab riskikapitali olemasolu kaasa pangalt laenu saamiseks, sealhulgas paremate laenutingimuste saamiseks. Riskikapital on sobilik ka alles alustavatele ettevõtetele, kes pangalaenule veel ei kvalifitseeru.

Laenuperiood võib olla 1 kuni 60+ kuud. Näide: Kui laenusumma on 10 000 €, intressimäär 7%, tagastamise tähtaeg 12 kuud ja tasu 0 €, igakuine osamakse 865,27 €, tagastatav summa 10383,24 € ning krediidi kulukuse määr on 7,23% aastas.