Võrdle Estateguru ärilaenu pakkumist teiste laenupakkujatega! Leia ettevõttele kiire ja probleemivaba rahastus.

Sortter võrdleb erinevaid pakkumisi Sinu eest ning seda täiesti tasuta. Täida üks taotlus ja juba mõne tunniga võib olla Sinu ees mitu võimalikku laenupakkumist.

Ärilaenu kalkulaator – alustage ärilaenude võrdlemisega siit

Laenusumma

50 000 €

Laenuperiood

24 kuud
2289 €

Kuumakse alates

 • ProfileTaotlemine tasuta
 • NotepadTaotlus ei ole siduv
 • CoinsVõite saada pakkumise samal päeval
Laenuperiood võib olla 1 kuni 60+ kuud. Näide: Kui laenusumma on 10 000 €, intressimäär 7%, tagastamise tähtaeg 12 kuud ja tasu 0 €, igakuine osamakse 865,27 €, tagastatav summa 10383,24 € ning krediidi kulukuse määr on 7,23% aastas.

Estateguru alustas tegevust 2014. aastal Eestis, eesmärgiga pakkuda väikese ja keskmise suurusega ettevõtetele ausat ja kättesaadavat rahastust ja samal ajal pakkuda kõikidele inimestele võimalust investeerida kinnisvaraga tagatud laenudesse. Tegemist on ühisrahastusplatvormiga, kus lühiajalised laenud on tagatud kinnisvaraga ja laenude rahastajateks on investorid. 

Juba aasta pärast asutamist oli Estateguru rahastanud üle ühe miljoni euro väärtuses laene ja veel aasta aega hiljem siseneti ka välisturgudele, esmalt Lätti. 

2023. aastal rahastati Estateguru kaudu üle 100 miljoni euro väärtuses ärilaene ja 2024. aastaks on Estateguru rahastanud kokku üle 785 miljoni euro väärtuses kinnisvaraga tagatud ärilaene, arenduslaene ja sildlaene. Väikese ja keskmise suurusega ettevõtted saavad laene kasutada näiteks krundi ostmiseks, renoveerimiseks, ehitamiseks, kinnisvara arenduseks, lühiajaliselt projektiga jätkamiseks või ettevõtte igapäevaste kulude katteks. 

Kokku on Estateguru aidanud 10 aasta jooksul ettevõtetel rahastada juba 6254 projekti, keskmine laenusumma on 125 607 eurot ja keskmine laenuperiood ligi 14 kuud. 

Kümne aastaga on Estateguru laienenud üle kogu Euroopa, peakontoriga Tallinnas ja harukontoritega Riias, Vilniuses, Helsingis, Berliinis ja Jerevanis. Estateguru tiimis on üle saja töötaja kokku 13 erinevast rahvusest. 

Kuidas käib ärilaenude võrdlemine

Täida taotlus internetis

Täida taotlus internetis

Võrdle laene

Võrdle laene

Vali endale kõige sobivam laen

Vali endale kõige sobivam laen

Raha laekub sinu kontole

Raha laekub sinu kontole

Estateguru ärilaen

Maailmapanga andmetel pidurdavad lausa 70% väikese ja keskmise suurusega ettevõtete kasvu finantseerimisega seotud probleemid. Siinkohal on Estateguru asunud aktiivselt seda lünka täitma, et pakkuda ärilaenu tagatise alusel neile ettevõtetele, kes mingil põhjusel pankade jäiki kriteeriumeid ärilaenu saamiseks ei täida.

Estateguru pakub ärilaenu tagatise alusel väikese ja keskmise suurusega ettevõtetele, kes on registreeritud Euroopa Liidus. Laenutagatis peab asuma Eestis, Lätis, Leedus, Soomes, Hispaanias või Portugalis ning selle LTV ehk laenu ja tagatisvara väärtuse maksimaalne suhe võib olla kuni 75%

Ärilaenu antakse summas 20 000 - 5 miljonit eurot, suurema laenusumma puhul võib ühendust võtta info@estateguru.co. Laenu maksetähtaeg on kuni 3 aastat. Intressimäärad algavad alates 0,6% kuus. Lepingutasu suurus sõltub laenusummast. Laenu võtmisega kaasneb vahendustasu, mis on Estateguru andmetel 2,5-4% laenusummast.

Vaata pakutavaid ärilaene

Estateguru ärilaen kinnisvara tagatisel

Laenu taotlemine on täielikult digitaalne, kiire ja lihtne. 

 1. Täida laenutaotlus kus tuleb lisada firma üldandmed, soovitava laenu suurus, periood ja kasutusotstarve.
 2. Kui kõik andmed on esitatud ja lisaküsimusi ei ole, siis võetakse ühendust ja tehakse esialgne pakkumine.
 3. Kui pakkumise tingimused sobivad, siis hakkavad laenuhaldurid projekti ja lepingut ette valmistama.
 4. Kui leping on allkirjastatud, avaldatakse projekt Estateguru platvormil ja investorid saavad hakata sinna raha paigutama. Sõltuvalt laenusummast ja projekti aktraktiivsusest investorite jaoks võib laen saada rahastatud kohe, kuid selleks võib kuluda ka mõni päev kuni kaks nädalat.
 5. Kui laen on Estateguru platvormil rahastatud, broneeritakse aeg notari juurde, et allkirjastada tagatise hüpoteegileping.
 6. Seejärel kantakse raha sinu ettevõtte pangakontole ning laenumakseid hakatakse tasuma vastavalt kokkulepitud graafikule.
 7. Kui laen on tagasi makstud, saavad investorid oma raha kätte ja Estateguru tähistab tagatisele seatud hüpoteegi.

Soovi korral võid laenu tagasi maksta ka enne tähtaega, kui annad Estategurule sellest ette teada. Lisatasusid ja trahve laenu ennetähtaegse laenu tagasimaksmisega ei kaasne. Intressi makstakse vaid nende päevade eest, mil laenusumma oli ettevõtja kasutuses. 

Milleks ärilaenu kasutada

Ärilaenu saab kasutada erinevateks ettevõttega seotud tegevusteks, näiteks igapäevaste kulutuste ja tegevuste katteks või jooksvateks kohustusteks, äritegevuse laiendamiseks, seadmete või kaupade ostmiseks ning maksude või haldustasude katmiseks. Ettevõtted võivad ärilaenu taotleda ka selleks, et refinantseerida mõnda projekti või restruktureerida varasid.

Estateguru teised teenused

Estateguru pakub lisaks ärilaenule ka sildlaenu ja arenduslaenu, mis on eelkõige mõeldud kinnisvaraga seotud tegevuste katteks.

Arenduslaen

Arenduslaenu kasutatakse tavaliselt selleks, et rahastada eramute, kortermajade, ridaelamute või ärihoonete (büroohooned, laohooned, stock office’id jne) arendusi või renoveerida olemasolevat kinnisvara. Lisaks saab arenduslaenu kasutada ka teisteks kinnisvaraarendusega seotud töödeks, näiteks piirkonna infrastruktuuri arendamiseks, kommunikatsioonide paigaldamiseks, kaevetöödeks või teede-ehituseks. 

Arenduslaen on Estateguru portfellis kõige populaarsem laenutüüp moodustades laenude kogumahust ligi 42%. 

Estateguru pakub arenduslaenu tagatise alusel ettevõtetele, kes on registreeritud Euroopa Liidus ja kelle tagatis asub Eestis, Lätis, Leedus, Soomes, Hispaanias või Portugalis. LTV ehk laenu ja tagatisvara väärtuse maksimaalne suhe võib olla kuni 75%. 

Arenduslaenu antakse summas 20 000 - 5 miljonit eurot, suurema laenusumma puhul võib ühendust võtta info@estateguru.co. Laenu maksetähtaeg on kuni 3 aastat. Intressimäärad algavad alates 0,6% kuus. Lepingutasu suurus sõltub laenusummast. Laenu võtmisega kaasneb vahendustasu, mis on hinnakirja alusel 2,5-4% laenusummast.

Personaalse pakkumise saamiseks tuleb esitada taotlus Estateguru kodulehel. Taotlusesse tuleb märkida oma projekti asukoha riik, pakutava tagatise väärtus ja soovitava laenu suurus. 

Laenu taotlemine on täielikult digitaalne, lihtne ja kiire! Esmane pakkumine tehakse 24 tunni jooksul pärast kõikide nõutud andmete esitamist.

Sildlaen

Sildlaen on lühiajaline kinnisvaralaen, mida kasutatakse tavaliselt arenduse ettevalmistustööde rajastamiseks, kinnistu omandamiseks, ettemaksuks või arendusprojektist väljumiseks. Sildlaenu eesmärk on anda omanikule vajalik kapital ja “rajada sild” projektiga jätkamiseks, enne kui ta leiab püsiva laenulaenduse või enne, kui vahendid näiteks kinnisvara müügist vabanevad.

Sildlaenud on sarnaselt arenduslaenudele populaarsed laenutüübid, moodustades Estateguru laenuportfellist ligi 40%. Selle põhjuseks on eelkõige pankade jäigad laenukriteeriumid, mis kinnisvaraarendajaid alternatiivseid lahendusi otsima suunavad.. 

Sildlaenud on nii majandusele kui ka ettevõtetele kasulikud, sest nende puudumisel jääksid paljudel väikese ja keskmise suurusega ettevõtetel teatud tehingud tegemata ja eesmärgid saavutamata. 

Estateguru pakub sildlaenu tagatise alusel ettevõtetele, kes on registreeritud Euroopa Liidus ja kelle tagatis asub Eestis, Lätis, Leedus, Soomes, Hispaanias või Portugalis. Sildlaenu tagatiseks ei pea olema arendatav kinnisvara, Estateguru aktsepteerib ka lisatagatisi. LTV ehk laenu ja tagatisvara väärtuse maksimaalne suhe võib olla kuni 75%.

Sildlaenu antakse summas 20 000 - 5 miljonit eurot, suurema laenusumma puhul võib ühendust võtta info@estateguru.co. Laenu maksetähtaeg on kuni 3 aastat. Intressimäärad algavad alates 0,6% kuus. Lepingutasu suurus sõltub laenusummast, lisaks kaasneb laenu võtmisega vahendustasu, mis on hinnakirja alusel 2,5-4% laenusummast.

Personaalse pakkumise saamiseks tuleb esitada taotlus Estateguru kodulehel. Taotlusesse tuleb märkida oma projekti asukoha riik, pakutava tagatise väärtus ja soovitava laenu suurus. 

Laenu taotlemine on täielikult digitaalne, lihtne ja kiire! Esmane pakkumine tehakse 24 tunni jooksul pärast kõikide nõutud andmete esitamist.

Enne otsuse tegemist võrdle laenupakkumisi

Kui oled otsustanud, et sinu ettevõttele sobiks laen kinnisvara tagatisel, siis küsi kindlasti erinevaid pakkumisi. 

Sortter on välja töötanud tasuta võrdlusplatvormi, kust saad kiiresti ja turvaliselt laenupakkumised nii Estategurult kui ka teistelt usaldusväärsetelt finantsteenuse pakkujatelt.

Võrdle ärilaenu pakkumisi

Kuidas käib ärilaenu võrdlus? 

 • Sisesta Sortteri kodulehel taotlusesse soovitud laenusumma ja periood
 • Võrdle personaalseid laenupakkumisi erinevatelt pankadelt ja finantsettevõtetelt ja vali endale sobivaim kas madalaima intressi või muu kriteeriumi alusel
 • Mingeid lisatasusid ega varjatud kulusid ei ole!
 • Taotluse esitamine ei kohusta sind millekski - võid tehingust ka loobuda
 • Kui leping on sõlmitud, laekub raha sinu ettevõtte kontole olenevalt tingimustest 1-2 päeva jooksul

Lepingu sõlmimine ja raha kandmine toimub mugavalt ja turvaliselt läbi Sortter platvormi. Sortter on abiks, et leida sinu vajadustele sobivaim finantsteenuse pakkuja. 

Sortter on Soomest alguse saanud ning üle Skandinaavia levinud teenus, mis pakub võimalust võrrelda laenupakkumisi kiiresti, turvaliselt ja tasuta!

Estateguru klienditeenindus

Estateguru professionaalne meeskond on alati valmis aitama, kui sul tekib küsimusi või vajad konsultatsiooni. 

Estateguruga saab kõige mugavamalt ühendust kas kodulehe all paremas nurgas oleva vestlusakna kaudu, e-mailil info@estateguru.co või helistades 6412 777. 

Estateguru peakontor asub Tallinnas, aadressil Pääsukese 2. Klienditeenindus töötab esmaspäevast reedeni kell 9-17.

KKK Estateguru ärilaen

 • Estateguru on 2014. aastal Eestist alguse saanud üleeuroopaline digitaalsete investeeringute platvorm, mis pakub väikese ja keskmise suurusega ettevõtetele lühiajalist laenu kinnisvara tagatisel. Samal ajal pakutakse investoritele võimalust investeerida hoolikalt valitud projektidesse. Estateguru pakub võrreldes teiste finantsettevõtetega unikaalset teenust tuues kokku laenuvõtjad (ehk väikese ja keskmise suurusega ettevõtted) ja investorid. 

 • Esmase taotluse esitamiseks on vaja andmeid projekti asukohariigi ja soovitud laenu suuruse kohta ning infot pakutava tagatise eeldatava väärtuse osas. Lisaks on laenu taotlemiseks vaja esitada erinevaid dokumente: laenuvõtja tutvustus, info laenuvõtja eelmiste projektide kohta, äriplaan ja projekti kirjeldus (kuidas laenuraha plaanitakse kasutada), tagatiseks pakutava kinnisvara andmed (asukoht, seisukord, fotod ja turuväärtuse eksperthinnang). Vajadusel küsitakse ka lisainfot.

 • Jah, Estateguru annab laenu ainult kinnisvara tagatisel. Tagatiseks sobib ka maa või mets ning kinnisvara peab asuma Eestis, Lätis, Leedus, Soomes, Hispaanias või Portugalis. LTV ehk laenu ja tagatisvara väärtuse maksimaalne suhe võib olla kuni 75%.

 • Laenutaotluse saab esitada digitaalselt Estateguru kodulehel. Taotluse hindamiseks võidakse küsida lisadokumente või -küsimusi. Kogu protsess võtab tavaliselt 2-3 päeva. Kui dokumendid on kinnitatud, koostatakse laenuleping ja avatakse laen Estateguru platvormil investeerimiseks. Rahastuseesmärgi täitmiseks võib olenevalt projektist, laenusummast ja selle atraktiivsusest aega kuluda alates paarist minutist kuni kahe nädalani. 


  Enne laenuotsuse tegemist on mõistlik kaaluda erinevaid pakkumisi. Kõige lihtsam on seda teha Sortteri laenuvõrdlusplatvormil, mis teeb personaalsed laenupakkumised minutitega. Seejärel saad valida endale sobiva pakkumise ning vormistada lepingu mugavalt Sortteri kodulehel. Sortteri teenus on turvaline ja tasuta!

 • Kuigi Estateguru teeb kõik endast oleneva, et uurida põhjalikult laenuvõtja tausta (selleks küsitakse taotluses mitmeid erinevaid dokumente ja lisainfot) ja hinnata ettevõtte võimet laenu teenindada, võib siiski juhtuda, et mingil põhjusel satub ettevõte maksuraskustesse. Sellisel puhul võtab Estateguru laenuvõtjaga kohe ühendust, et selgitada välja laenumakse viibimise põhjus. Viibimise korral tuleb laenuvõtjal maksta vastavalt laenulepingule viivist ja/või hüvitist. 

  Kui laenuvõtja ei ole võimeline laenu teenindama ehk tagasimakseid tegema, alustab Estateguru menetlust tagatisvara realiseerimiseks ja paneb kohtutäituri abiga enampakkumisele laenu tagatiseks oleva vara.

Laenuperiood võib olla 1 kuni 60+ kuud. Näide: Kui laenusumma on 10 000 €, intressimäär 7%, tagastamise tähtaeg 12 kuud ja tasu 0 €, igakuine osamakse 865,27 €, tagastatav summa 10383,24 € ning krediidi kulukuse määr on 7,23% aastas.